Odzyskany telefon - Aktualności - KPP Września

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany telefon

Data publikacji 16.02.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w kilka godzin po przyjęciu zawiadomienia odzyskali utracony telefon o wartości 1300 złotych. 30-latek przyznał się do kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

We wtorek 14 lutego br. przed godziną 6:00 w Komendzie Powiatowej Policji we Wrześni stawił się mieszkaniec Strzałkowa, który poinformował, że n/n osoba ukradła mu telefon komórkowy marki LG. Właściciel oszacował starty na 1300 złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w kilka godzin po przyjęciu zawiadomienia odzyskali utracone mienie. W wyniku podjętych działań operacyjnych mundurowi ustalili ostatnie miejsce logowania urządzenia.

Po objęciu obserwacji kryminalni wytypowali mężczyznę, który mógł dokonać tej kradzieży. W związku z tym po godzinie 13:00 zapukali do jego mieszkania. Jak się okazało 30-letni mieszkaniec gminy Września od razu przyznał się do popełnienia przestępstwa.

30-latek ostał zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymani był nietrzeźwy w wydychanym powietrzu miał 0,25mg/dm3. Po wytrzeźwieniu mieszkańcowi gminy Września zostały postawione zarzuty. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.