Zamówili pizze a potem dokonali rozboju - Aktualności - KPP Września

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zamówili pizze a potem dokonali rozboju

Data publikacji 21.02.2017

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zatrzymali trzech sprawców rozboju. Mężczyźni pobili i okradli 20-latka zatrudnionego w charakterze dostawcy w lokalu gastronomicznym. Na wniosek prokuratora sąd aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia.

 

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Prewencji po otrzymaniu zgłoszenia o dokonanym rozboju na dostawcy pizzy, po niespełna godzinie zatrzymali trzech sprawców. Do zdarzenia doszło 16 lutego br. po godzinie 23.00 w Bierzglinku.

Jak ustalili policjanci pokrzywdzony dostarczył zamówione jedzenie 20-letniemu mieszkańcowi gminy Września. Ten stwierdził, że najpierw musi sprawdzić czy pizza mu smakuje i poszedł do domu po pieniądze. Wrócił w towarzystwie dwóch kolegów. Podczas wymiany zdań wybredny klient uderzył kuriera w twarz. Dostawca upadł na ziemię. Wtedy do szarpaniny dołączyli pozostali dwaj mężczyźni. Jak się później okazało byli nimi: 24-letni mieszkaniec Pyzdr oraz 19-letni mieszkaniec Wrześni.

Po zatrzymaniu policjanci sprawdzili stan trzeźwości sprawców. Okazało się, że są pod wpływem alkoholu. Noc spędzili w policyjnym areszcie.

Całość materiałów została przekazana do Prokuratury Rejonowej we Wrześni, gdzie w przedmiotowej sprawie zostało wszczęte śledztwo. Na wniosek prokuratora wobec mężczyzn zastosowano 3-miesięczny tymczasowy areszt.

Wszystkim podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.