Leśne niedźwiadki na komendzie - Aktualności - KPP Września

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Leśne niedźwiadki na komendzie

Data publikacji 20.03.2017

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji z Wrześni odwiedziły zuchy z Zastępu Leśne Niedźwiadki. Podczas spotkania przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie zuchy otrzymały chusty odblaskowe.

 

W sobotę 18 marca br. policjantów z Komendy Powiatowej Policji z Wrześni odwiedziły zuchy z Zastępu Leśne Niedźwiadki. Mundurowi przyszłym harcerzom pokazali policyjny radiowóz oraz przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze.

Policjanci przypomnieli dzieciom jak prawidłowo powinno przechodzić się przez przejście dla pieszych oraz jaki kolor światła uprawnia nas do korzystania z pasów. Dodatkowo zuchy zostały sprawdzone ze znajomości numerów alarmowych, które jak się okazało znają doskonale.

Sobotnią atrakcją dla zuchów była możliwość zapoznania się pracą technika kryminalistyki. Wrzesiński technik pokazał dzieciom w jaki sposób zabezpiecza się ślady na przykładzie odciśnięte dłoni Drużynowej. Zuchy Leśne Niedźwiadki otrzymały od policjantów elementy odblaskowe w postaci żółtych chust.