Papierosy i alkohol bez akcyzy - Aktualności - KPP Września

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy i alkohol bez akcyzy

Data publikacji 22.06.2017

Działania wrzesińskich policjantów przyczyniły się do ujawnienia na terenie jednej z posesji w Pyzdrach ponad 37 tysięcy sztuk papierosów oraz 115 litrów alkoholu. Nielegalny towar został zabezpieczony. 63-letni mieszkaniec Pyzdr usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa karnoskarbowego. Teraz mężczyźnie grozi kara finansowa oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

 

W środę 21 czerwca br. o godzinie 10:00 policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni oraz Posterunku Policji w Pyzdrach wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Poznania ujawnili na terenie jednej z posesji w Pyzdrach ponad 37 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania oprócz paczek papierosów został ujawniony także tytoń o wadze prawie 10 kilogramów oraz alkohol niewiadomego pochodzenia w ilości 115 litrów.

Podjęta realizacja była efektem prowadzonej przez policjantów pracy operacyjnej. Wynikiem której było uniemożliwienie wprowadzenia na rynek nielegalnego towaru. Ewentualne wprowadzenie na rynek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz alkoholu, skutkowałoby uszczupleniem Skarbu Państwa tytułem należności publiczno - prawnych w wysokości ponad 45 tysięcy złotych.

63-letni mieszkaniec Pyzdr usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa karnoskarbowego. Teraz mężczyźnie grozi kara finansowa oraz do 3 lat pozbawienia wolności. 63-latek już wcześniej odpowiadał za podobne przestępstwo.