Trzy wybite szyby - sprawcy zatrzymani - Aktualności - KPP Września

Aktualności

Trzy wybite szyby - sprawcy zatrzymani

Data publikacji 17.08.2017

Wrzesińscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o uszkodzenie szyb wystawowych oraz szyby przedniej w karetce. Straty oszacowano na łączną kwotę prawie 3 tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia według obowiązujących przepisów kodeks karny przewiduje kare pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zatrzymali mężczyzn, którzy uszkodzili trzy szyby. Dwie witryny wystawowe w sklepach oraz przednią szybę w karetce pogotowia. Do uszkodzenia mienia doszło przy ulicy Miłosławskiej oraz 3- maja we Wrześni.

Z przebiegu zdarzenia wynika, że 31-letni, 19-letni oraz 18-letni wszyscy mieszkańcy Wrześni, podczas spożywania alkoholu w pobliżu księgarni na ulicy Miłosławskiej postanowili wyciągnąć wkład z kosza na śmieci i rzucić nim w szybę wystawową. Uległa ona zniszczeniu a nietrzeźwa trójka uciekła w kierunku centrum miasta.

To jednak nie był koniec ich przestępczego działania. Przemieścili się tym razem na ulice 3-go maja gdzie po zakupieniu alkoholu i spożywaniu go w pobliżu sklepu postanowili także zostawić coś po sobie i uszkodzili szybę. Została ona zbita przez 31-latka, wcześniej kupioną szklaną butelką.

Mieszkańcowi Wrześni było mało wrażeń więc postanowił zaczepić stojącą nie daleko sklepu karetkę pogotowia. Nie zastanawiając się zbyt długo rzucił w nią dwukrotnie butelką po piwie. W samochodzie została zbita przednia szyba oraz uszkodzony został przedni słupek.

Po zatrzymaniu sprawców policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzn z którego wynikało, że 31-latek miał prawie 1,7 promila, 19-latek miał prawie 1,5 promila natomiast 18-latek miał prawie 1,2 promila alkoholu we krwi. Wartość strat została oszacowana na kwotę prawie 3 tysięcy złotych

Po umieszczeniu ich w policyjnym areszcie gdzie mężczyźni wytrzeźwieli zostały postawione im zarzuty. Teraz dalszym losem mieszkańców Wrześni zajmie się sąd. Za uszkodzenie mienia według obowiązujących przepisów kodeks karny przewiduje kare pozbawienia wolności nawet do 5 lat.