50 gramów przy sobie - Aktualności - KPP Września

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

50 gramów przy sobie

Data publikacji 21.08.2017

Wrzesińscy kryminalni zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie ponad 50 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości 2500 złotych. Obowiązujące przepisy za posiadanie przy sobie substancji zabronionych przewidują kare do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego specjalizujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej 17 sierpnia br. po godzinie 17:00 zatrzymali 24-letniego mężczyznę. Podczas przeprowadzonej kontroli osobistej posiadał przy sobie ponad 50 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości 2500 złotych.

Wyeliminowanie tak dużej ilości narkotyków z wrzesińskich ulic była efektem żmudnej operacyjnej pracy kryminalnych. Wykorzystując dostępne techniki, wytypowali 24-latka, który może posiadać przy sobie narkotyki a następnie przystąpili do działania w rejonie osiedla Kutrzeby we Wrześni.

Ujawniony susz roślinny został sprawdzony testerem narkotykowym. Wynik badania był oczywisty, okazało się, że susz zawiera w sobie zabronioną substancje THC. W związku z tym 24-latek został zatrzymany i przekazany do dyspozycji Prokuratora Rejonowego we Wrześni. Obowiązujące przepisy za posiadanie przy sobie substancji zabronionych przewidują kare do 3 lat pozbawienia wolności.