6 tabletek przy sobie - reszta w domu - Aktualności - KPP Września

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

6 tabletek przy sobie - reszta w domu

Data publikacji 23.08.2017

Wrzesińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających przy sobie amfetaminę oraz tabletki extazy. Podczas przeszukania mieszkania jednego z nich ujawnione zostały dodatkowo 44 tabletki. Po posiadanie narkotyków grozi kara do 3 więzienia.

 

Po wyeliminowaniu ponad 50 gramów marihuany tym razem w ręce wrzesińskich kryminalnych wpadły tabletki extazy i amfetamina. Do zatrzymania dwóch mężczyzn doszło 18 sierpnia br. po godzinie 20:00 przy ulicy Kutrzeby we Wrześni.

Pechowy dla 29-letniego gnieźnianina oraz 26-letniego wrześnianina okazał się być miniony piątek. Początkiem kłopotów okazała się być kontrola Vw Golfa, którym panowie się poruszali. Po przeprowadzeniu kontroli osobistej wpadł 26-letni pasażer, który miał w kieszeni od spodenek 0,60 grama białego proszku.

Kierowca próbował zachować zimną krew, lecz jego zachowanie było czytelne, był bardzo nerwowy jakby chciał coś ukryć. Po sprawdzeniu Golfa przez policjantów już było wiadomo co tak denerwowało 29-latka. A mianowicie schowane pod tylną kanapą 6 różowych tabletek oraz prawie 1,30 grama białego proszku.

Po zebraniu wszystkich podejrzanych substancji kryminalni wykonali testy narkotykowe, które wszystko wyjaśniły. Białym proszkiem okazała się być amfetamina oraz tabletki extazy. Panowie zostali umieszczeni w policyjnym areszcie, gdzie kolejno o dalszym ich losie decydować będzie Prokurator Rejonowy z Wrześni.

Kolejnego dnia na zlecenie wrzesińskich policjantów zostało wykonane przeszukanie u 29-letniego mieszkańca Gniezna przez gnieźnieńskich funkcjonariuszy. Podczas czynności ujawnili oni 44 tabletki extazy. Według obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.