Odnowione oblicze Posterunku w Pyzdrach - Aktualności - KPP Września

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odnowione oblicze Posterunku w Pyzdrach

Data publikacji 26.10.2017

Posterunek Policji w Pyzdrach został uroczyście przekazany. W obchodach udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski. Podczas spotkania Komendant oraz Burmistrz wręczyli także kluczyki do nowego radiowozu Vw Crafter.

 

W środę 25 października br. o godzinie 11:00 odbyło się uroczyste przekazanie wyremontowanego Posterunku Policji w Pyzdrach oraz kluczyków do nowego oznakowanego radiowozu VW Crafter. W uroczystości udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski.

Podczas uroczystości obecni także byli: Starosta Wrzesiński Dionizy Jaśniewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Września Tomasz Kałużny, Burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nadkom. Robert Frąckowiak, Inspektor Nadzoru Wydziału Inwestycji i Remontów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Lucyna Kosmicka-Skrzypczak oraz proboszcz parafii Pyzdry Ryszard Kopczyński. Natomiast wrzesińską Policje reprezentowali Komendant Powiatowy Policji we Wrześni insp. Mariusz Łozowiecki wraz ze swoim Zastępcą mł. insp. Jackiem Pruchniakiem oraz Kierownik Posterunku Policji w Pyzdrach asp. szt. Marcin Wojciechowski.

Remont Posterunku Policji w Pyzdrach został przeprowadzony zgodnie z ustawą modernizacyjną, której założeniem jest ujednolicenie wizerunku budynków oraz przystosowanie ich do potrzeb i oczekiwań obywateli. Koszty zostały pokryte w całości z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i wyniosły 150 tysięcy złotych.

Na spotkaniu, które odbyło się w środę, zostały także przekazane kluczyki do nowego radiowozu VW Crafter. Uroczystego wręczenia dokonali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Września Tomasz Kałużny. Zakup Craftera był możliwy dzięki współfinansowaniu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Gminy Września w stosunku pół na pół. Całkowity koszt wyniósł ponad 138 tysięcy złotych.

Radiowóz będzie służył policjantom z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. Jednak przede wszystkim służył będzie mieszkańcom powiatu wrzesińskiego w zakresie zwiększenia poczucia ich bezpieczeństwa. Obecny na uroczystości proboszcz Ryszard Kopczyński poświęcił nowo otrzymany radiowóz.

Komendant Powiatowy Policji we Wrześni insp. Mariusz Łozowiecki w swoim wystąpieniu podziękował włodarzom Starostwa Powiatowego we Wrześni, Miasta i Gminy Września oraz Pyzdr za bieżącą i owocną współpracę oraz finansowe wsparcie w realizacji szeregu projektów. Mających bezpośredni wpływ na poprawę warunków pracy funkcjonariuszy a co się z tym wiąże na podwyższenie jakości wykonywanej pracy na rzecz mieszkańców naszego powiatu.