Uzależnienia - debata z młodzieżą - Debaty społeczne - KPP Września

Debaty społeczne

Uzależnienia - debata z młodzieżą

Wrzesińscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni w celu przeprowadzenia debaty, której tematem były uzależnienia - dopalacze. W trakcie spotkania młodzież wypełniła anonimową ankietę.

 

W piątek 2 czerwca br. o godzinie 11:00 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr. Romana Abrahama przy ulicy Kaliskiej we Wrześni odbyło się spotkanie z młodzieżą na temat uzależnień - dopalaczy. Konwencja spotkania miała charakter debaty. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji we Wrześni, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni, Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną z Wrześni oraz dyrekcję ZSTiO z Wrześni.

Na piątkowej debacie obecni byli: Komendant Powiatowy Policji we Wrześni mł. insp. Mariusz Łozowiecki, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Justyna Walińska, młodszy ogniomistrz Jakub Nawrocki z KP PSP Września, kierownik internatu ZSTiO Barbara Zawal oraz dyrektor wrzesińskiego Sanepidu Krzysztof Pałczyński.

Pierwszym etapem rozmowy z młodzieżą było wystąpienie Pani Anny Węclewskiej z Sanepidu, która przedstawiła negatywny wpływ uzależnienia na organizm człowieka. Następnie głos zabrał strażak Jakub Nawrocki, który mówił między innymi o podstawowych zasad zachowania się w sytuacji próby gaszenia rozgrzanego oleju roślinnego.

Dla uczestników debaty wrzesińscy policjanci przygotowali prelekcję na temat odpowiedzialności prawnej w zakresie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podkreślając, że obecnie przepisy za posiadanie przy sobie środków odurzających przewidują karę pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto zwrócili uwagę na hasło organizowanych debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”, ponieważ to właśnie młodzież jest przyszłością naszego państwa. Dlatego wspólnie z instytucjami pracującymi nad bezpieczeństwem wychodzimy naprzeciw i poprzez debaty chcemy rozmawiać z młodzieżą na trudne i nurtujące ich tematy.

W trakcie spotkania młodzież wypełniła anonimową ankietę dotyczącą uzależnień. Sugestie i spostrzeżenia ankietowanych, pomogą wrzesińskiej policji w przygotowaniu odpowiednich zajęć oraz programów edukacyjnych. Mających za zadanie podnoszenie samoświadomości wśród młodzieży w przedmiotowym temacie.