IPA Września - reaktywacja - Aktualności - KPP Września

Aktualności

IPA Września - reaktywacja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni przyłączyli się do Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji - IPA. Mottem stowarzyszenia, wyrażonym w języku esperanto jest: „Servo Per Amikeco” (służyć poprzez przyjaźń).

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 24 stycznia br. reaktywowali przynależność do Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Do region wrzesińskiego zapisało się 21 policjantów.

Jednym z głównych założeń stowarzyszenia jest nawiązanie współpracy z różnymi państwami na zasadzie wymiany informacji oraz posiadanych doświadczeń nie tylko w zakresie zwalczania przestępczości ale także planowania służby. Celem organizacji, zgodnie z intencją założyciela sierż. Troopa, jest tworzenie autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego wśród policjantów na całym świecie. Ideę zawartą w słowach „SERVO PER AMIKECO”, co w naszym języku znaczy „SŁUŻYĆ POPRZEZ PRZYJAŹŃ”.

Zarząd wrzesińskiego IPA reprezentują: przewodniczącą: Justyna Walińska, sekretarz: Krzysztof Szcześniak, z-ca sekretarza: Krzysztof Budkowski, skarbnik: Przemysław Teodorczyk, członek prezydium: Sebastian Waliński. Natomiast w komisji rewizyjnej są: Marcin Stanisławski oraz Krzysztof Kaźmierski.