Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą... - Prewencja - KPP Września

Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą...

Data publikacji 15.03.2017

Wrzesińscy policjanci wspólnie z firmą Bridgestone przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w dwóch przedszkolach we Wrześni. Zajęcia odbyły się w ramach programu „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”.

 

14 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Wrześni wspólnie z przedstawicielami firmy Bridgestone z Poznania przeprowadzili prelekcje na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zajęcia odbyły się w przedszkolach Pszczółka Maja oraz Słoneczko we Wrześni.

Wtorkowe spotkania zostały przeprowadzone w ramach programu „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”. Doskonałym urozmaiceniem pogadanki dla dzieci była wizyta manekina Jana, który na co dzień uczestniczy w symulacjach zdarzeń drogowych.

Policjanci w czasie zajęć zwracali dzieciom szczególną uwagę na temat prawidłowych zachowań na drodze. Uświadamiali najmłodszych, że są już uczestnikami ruchu drogowego i muszą przestrzegać zasad bezpiecznego poruszania się po drodze jak idą do i ze szkoły. Przedszkolakom policjanci przypomnieli również numery alarmowe.

Kwestią dotyczącą prawidłowego przewożenia dzieci w samochodzie zajęli się przedstawicieli Bridgestone. Najmłodszym przedstawiono jak właściwe zapina się pasy bezpieczeństwa oraz jak należy zająć miejsce w siedzisku lub w foteliku samochodowym. Na zakończenie spotkania dzieciom zostały rozdane odblaski.