Dzielnicowy bliżej nas - plany priorytetowe

Data publikacji 22.03.2017

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji z Wrześni zidentyfikowali najważniejsze problemy w swoich rejonach służbowych. Te najbardziej uciążliwe oraz miejsca zagrożone znalazły się w planach priorytetowych.

 

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji z Wrześni realizując swoje podstawowe zadania są zobowiązani do stworzenia tak zwanych planów priorytetowych. Mówiąc ogólnie są to wszelkiego rodzaju uciążliwe naruszenia dotyczące współżycia społecznego.

Każdy dzielnicowy musi posiadać wiedzę dotyczącą przydzielonego mu rejonu pod kątem mieszkańców, uwarunkowania terenowego oraz prowadzonych działalności gospodarczych. Ponadto dzielnicowy ma obowiązek zaznajomienia się z wszystkimi zagrożeniami występującymi w jego rejonie.

Bardzo pomocnym narzędziem w tej materii jest uruchomiona od września ubiegłego roku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W związku z tym spośród zidentyfikowanych zagrożeń dzielnicowy dokonuje wyboru najważniejszych problemów i one podlegają jego szczególnemu nadzorowi.

Dodatkowym źródłem wiedzy dla dzielnicowego na temat zagrożeń w swoim rejonie służbowym jest szeroko rozumiana współpraca z różnymi instytucjami takimi jak: samorządy lokalne, Straż Miejska, Opieka Społeczna oraz kuratorzy sądowi.

Z posiadanej wiedzy oraz informacji, dzielnicowi pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji we Wrześni stworzyli główne obszary, które zostaną objęte przez nich szczególnym zainteresowaniem oraz w czasookresie półrocznym będą weryfikowane:

- spożywanie alkoholu w rejonie sklepów monopolowych,

- kradzieże,

- niszczenie oraz uszkodzenie mienia w godzinach wieczornych na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych,

- przekraczanie dozwolonej prędkości przez pojazdy w miejscach wzmożonego ruchu pieszego dzieci w szczególności w rejonach szkół,

- ograniczenie zjawiska pozbywania się odpadów komunalnych na terenie kompleksu leśnego,

- zakłócenie ładu i porządku publicznego,

- nieprawidłowego parkowania pojazdów,

- prostytucji przydrożnej.

Powrót na górę strony