Dożynki powiatowe w Pyzdrach - Prewencja - KPP Września

Dożynki powiatowe w Pyzdrach

Data publikacji 05.09.2017

Wrzesińscy policjanci uczestniczyli w powiatowych dożynkach w Pyzdrach. Na niedzielne obchody święta plonów została zaproszona maskotka Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek. Mundurowi przygotowali także stoisko profilaktyczne.

 

W niedzielę 3 września br. w Pyzdrach odbyły się Dożynki Powiatowe czyli uroczyste zakończenie tegorocznych żniw. Dla rolników z powiatu wrzesińskiego nastał czas podsumowań i zasłużonego chwilowego odpoczynku.

Wrzesińscy policjanci także uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Specjalnie dla najmłodszych uczestników dożynek przybyła maskotka Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek. Dodatkowo mundurowi przygotowali stoisko profilaktyczne.

Największą popularnością wśród dzieci odwiedzających wrzesińskich policjantów były alkogoogle, które imitują stan nietrzeźwości. Każdy kto założył tak zwane pije okulary stwierdzał, że nic nie widać oraz, że obraz się totalnie rozmywa.

Na policyjnym stoisku profilaktycznym znajdowała się także walizka drug-box. Ona była w głównym zainteresowaniu dorosłych-rodziców, ponieważ mogli zobaczyć jak wyglądają poszczególne narkotyki. Takie spotkania poszerzają świadomość oraz wiedzę rodziców w zakresie profilaktyki uzależnień.