Bezpieczna droga do szkoły w Karuzeli - Prewencja - KPP Września

Bezpieczna droga do szkoły w Karuzeli

Data publikacji 12.09.2017

Wrzesińscy policjanci przeprowadzili pogadankę dla dzieci, podczas festynu zorganizowanego na terenie Galerii Karuzela. W przedsięwzięcie udział wzięli strażacy, strażnicy miejscy oraz przedstawicielka sanepidu. Gościem specjalnym była maskotka w Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek.

 

W niedzielę 10 września br. na terenie Galerii Karuzela we Wrześni odbył się festyn w ramach programu Bezpieczny powrót do szkoły. W tym przedsięwzięciu udział wzięły służby mundurowe oraz instytucje, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo.

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Prewencji przeprowadzili pogadankę z uczestnikami festynu na temat prawidłowych zachowania na drodze. Celem takich spotkań jest zaszczepienie w najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego właściwych nawyków podczas poruszania się do i ze szkoły.

Jednak główną atrakcją niedzielnego spotkania była wizyta maskotki Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrka. Po części oficjalnej i wysłuchaniu przez dzieci prelekcji przyszedł czas na pozowanie do zdjęć z najwyższym policjantem w Wielkopolsce.

Na festynie gościli również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni, którzy zaprezentowali symulację wypadku drogowego. Omówili krok po kroku w jaki sposób podejmują działania na miejscu zdarzenia.

Swoje stoisko przygotowali także strażnicy ze Straży Miejskiej we Wrześni, którzy rozdawali dzieciom plany zajęć na już rozpoczęty rok szkolny. Ponadto najmłodsi od strażników otrzymali elementy odblaskowe w postaci opasek oraz zawieszek na plecaki.

Poza mundurowymi była także przedstawicielka wrzesińskiego sanepidu, która poruszyła tematy właściwego odżywiania. Jest to bardzo istotna kwestia na każdym etapie rozwoju. Prawidłowe nawyki żywieniowe procentują w dorosłym życiu. Ponadto skupiła się także na szkodliwości używania środków odurzających w tym dopalaczy.