Pierwsza pomoc w III klasie - Prewencja - KPP Września

Pierwsza pomoc w III klasie

Data publikacji 21.09.2017

Policjanci z Wrześni przeprowadzili nie typową pogadankę z uczniami III klasy. Omówiony temat dotyczył udzielania pierwszej pomocy, kilka prostych czynności, które mogą uratować życie. Dzieci zaangażowały się w realizacje zajęć.

 

W Samorządowej Szkole Podstawowej nr 2 we Wrześni została przeprowadzona nie typowa pogadanka z uczniami klasy III. Zajęcia odbyły się 20 września br. a ich głównym tematem było udzielanie pierwszej pomocy. Środowa prelekcja była dużym zaskoczeniem dla dzieciaków, nie mniej jednak bardzo się zaangażowały w jej realizację.

Prowadzeniem pogadanki zajęli się policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. Mundurowi podczas prelekcji główny nacisk położyli na umiejętności udrożniania dróg oddechowych oraz ułożenia w pozycji bezpiecznej czyli kilka prostych czynności, które mogą uratować komuś życie.

Policjanci uczniom zorganizowali symulację rozmowy telefonicznej z dyżurnym podczas zgłaszania interwencji. Były dwa założenia, w pierwszym poszkodowany kolega oddycha a w drugim przypadku wystąpiło zatrzymanie oddechu. Trzecioklasiści jednak nie dali się zaskoczyć i bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami.

Podczas zajęć wrzesińscy policjanci powtórzyli z dziećmi numery telefonów alarmowych. Jednak podkreślili, że podczas zgłaszania pomocy bardzo istotne jest także przekazanie podstawowych informacji. Jest to bardzo ważne żeby służby wiedziały gdzie dotrzeć. Reasumując w krótkiej rozmowie z dyżurnym należy powiedzieć: co się stało, gdzie się stało i u kogo się stało.