Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny - Prewencja - KPP Września

Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny

Data publikacji 05.10.2017

Wrzesińscy policjanci wspólnie ze strażakami przeprowadzili pogadankę z uczniami klasy VII. Zrealizowane zajęcia wpisują się w program „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny”. Dzięki współpracy służb możemy zdziałać więcej.

 

W Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa zostały przeprowadzone zajęcia z odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz prewencji pożarowej. Pogadanka skierowana była dla uczniów klas VII z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrześni.

Zrealizowane zajęcia wpisują się w program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny”. Oprócz wrzesińskich policjantów na spotkaniu byli obecni także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni. Dzięki doskonałej współpracy pomiędzy służbami możemy zdziałać więcej, możemy mocniej oddziaływać na młodzież i nie tylko.

Najważniejszym celem środowego spotkania było przekazanie młodzieży zasad rozsądnej zabawy oraz przestroga przed lekkomyślnością w postępowaniu. Ministerialny program realizowany jest przez podległe służby mundurowe w związku z tym nie było to ostanie spotkanie wrzesińskich policjantów i strażaków z uczniami.