OZNAKUJ SWÓJ ROWER! - Prewencja - KPP Września

OZNAKUJ SWÓJ ROWER!

Data publikacji 05.10.2017

Na terenie powiatu wrzesińskiego rusza nowy program prewencyjny „Wrzesiński rower-bezpieczny rower”. Uroczysta inauguracja akcji odbędzie się w czwartek, 12.10.2017 r., w godz. 10.00 – 12.00 na wrzesińskim Rynku. Znakowanie rowerów dla mieszkańców miasta i gminy Września odbywać się będzie w siedzibie Straży Miejskiej na ul. Ratuszowej 1, natomiast dla mieszkańców pozostałych gmin tj. Miłosławia, Kołaczkowa, Pyzdr oraz Nekli w miejscowych posterunkach policji.

 

OZNAKUJ SWÓJ ROWER!

 

Od października w naszym powiecie rusza nowy program prewencyjny „Wrzesiński rower-bezpieczny rower”, który polegać będzie na znakowaniu rowerów w celu zapobieżenia ich kradzieży oraz identyfikacji właściciela w przypadku odnalezienia jednośladu. Wspólnymi inicjatorami programu jest Komenda Powiatowa Policji we Wrześni i Straż Miejska we Wrześni przy współpracy ze Starostwem Powiatowym. Znakowanie rowerów dla mieszkańców miasta i gminy Września odbywać się będzie w siedzibie Straży Miejskiej na ul. Ratuszowej 1, natomiast dla mieszkańców pozostałych gmin tj. Miłosławia, Kołaczkowa, Pyzdr oraz Nekli w miejscowych posterunkach policji. Szczegóły dotyczące wyznaczonych dni zostaną umieszczone na stronie internetowejj wrzesińskiej policji.

Uroczysta inauguracja akcji „Wrzesiński rower-bezpieczny rower” odbędzie się w czwartek, 12.10.2017 r., w godz. 10.00 – 12.00 na wrzesińskim Rynku. W czasie jej trwania zostaną przedstawione założenia programu oraz wytyczne do regulaminu. Pokazowo zostanie oznakowanych pięć rowerów uprzednio wyznaczonych przez organizatorów. Znakowanie rowerów dla mieszkańców rozpocznie się tydzień później tj., 19.10.2017 r. po uprzednim zapisie. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Więcej informacji już wkrótce na naszych stronach. Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy!

 

KILKA PRAKTYCZNYCH PORAD: „JAK OZNAKOWAĆ SWÓJ ROWER?”

INFORMACJE OGÓLNE

 

1. Do programu przystąpić może wyłącznie osoba pełnoletnia mieszkająca na terenie powiatu wrzesińskiego lub nieletni pod warunkiem, że w znakowaniu uczestniczyć będzie rodzic, opiekun prawny lub inna osoba dorosła. Rower zostanie zarejestrowany na osobę pełnoletnią, której tożsamość zostanie sprawdzona na podstawie dowodu osobistego, natomiast nieletni zostanie wskazany jako użytkownik roweru.

2. Osoba zainteresowana oznakowaniem roweru stawia się w wyznaczonym terminie w miejscu jego znakowania z dokumentem tożsamości, paragonem lub kartą gwarancyjną z datą zakupu roweru. W przypadku braku dowodu zakupu lub karty gwarancyjnej roweru jego właściciel wypełnia odpowiednie oświadczenie potwierdzające własność.

3. Uwaga! Znakowane będą tylko te rowery, które w myśl obowiązujących przepisów, posiadają pełne wyposażenie (światła, jeden sprawnie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy). Nie będę znakowane rowery, które mają widoczne ślady usuwania bądź przerabiania numeru ramy lub innego numeru identyfikacyjnego.

4. Znakowanie roweru i uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

UWAGA! INFORMACJA STRAŻY MIEJSKIEJ WE WRZEŚNI

Straż Miejska we Wrześni znakować będzie rowery TYLKO I WYŁĄCZNIE mieszkańcom miasta i gminy Września. Program znakowania rowerów odbywać się będzie w każdy czwartek (począwszy od 19.10.2017 r.), w godz. 10.00-14.00, po uprzednim zapisie i ustaleniu terminu znakowania ze strażnikiem miejskim. Zapisy te odbywać się będą drogą telefoniczną lub e-mailową (znakowanierowerow@wrzesnia.pl). Można także zgłosić się do dyżurnego straży miejskiej osobiście.

Mieszkańcy, pozostałych gmin tj. Kołaczkowa, Nekli, Miłosławia oraz Pyzdr, zainteresowani oznakowaniem roweru powinni bezpośrednio kontaktować się z posterunkami policji.