W Orzechowie - kręcą bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny - Prewencja - KPP Września

W Orzechowie - kręcą bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny

Data publikacji 11.10.2017

W festynie, który odbył się 5 października w Orzechowie wzięli udział wszyscy pierwszoklasiści z gminy Miłosław. Gościem specjalnym imprezy był „sierżant Pyrek”. Zrealizowane zajęcia wpisują się w program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny”.

 

W środę 5 października br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni odwiedzili dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowie. Odbiorcami spotkania były dzieci z gminy Miłosław chodzące do pierwszej klasy.

W czasie imprezy dzieci brały udział w konkursach i zabawach, prezentując jednocześnie zdobytą podczas zajęć wiedzę o bezpieczeństwie. Gościem specjalnym był „sierżant Pyrek”, który w finale wręczył wszystkim uczestnikom nagrody oraz „dyplomy bezpiecznego pieszego”.

Policjanci omówili tematy dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, a co z tym idzie celem pogadanki było wpojenie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego właściwych, bezpiecznych nawyków w drodze do i ze szkoły. Natomiast strażak przedstawił tematy z zakresu prewencji pożarowej, która miała za zadanie ostrzec dzieci ale także spowodować eliminację nie właściwych zachowań w domu. Zrealizowane zajęcia wpisują się w program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny”.

Organizatorem festynu była Szkoła w Orzechowie, natomiast współorganizatorami była: Komenda Powiatowa Policji we Wrześni, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miłosławiu.

Zajęcia zostały także przygotowane dla młodzieży klas 7 i ostatnich roczników gimnazjalnych. Z uczniami poruszono bardzo ważną kwestie czyli odpowiedzialność prawną nieletnich.