Dbaj o środowisko - Prewencja - KPP Września

Dbaj o środowisko

Data publikacji 13.11.2017

Wrzesińscy policjanci w ramach programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać - środowisko lokalne i jego wartości” przeprowadzili zajęcia dla uczniów klasy III. Celem zajęć było przekazanie dzieciom zasad w zakresie ekologii oraz gospodarki wodnej.

 

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zrealizowali założenia programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać - środowisko lokalne i jego wartości”. Przedmiotowy program został stworzony przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Odbiorcami lekcji, która odbyła się w czwartek 9 listopada br. w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 we Wrześni byli uczniowie klasy III. Celem zajęć było przekazanie dzieciom zasad w zakresie ekologii oraz gospodarki wodnej.

Jeśli od najmłodszych lat zaczniemy nauczać właściwych nawyków na przykład w zakresie recyklingu oraz oszczędzania wody oraz energii elektrycznej otrzymamy świadome społeczeństwo. Dodatkowym wątkiem czwartkowej pogadanki było przekazanie dzieciom informacji o występujących w środowisku zagrożeniach.