Bezpiecznie na święta z Radiem Września - Prewencja - KPP Września

Bezpiecznie na święta z Radiem Września

Data publikacji 24.12.2017

Wrzesińska Policja wspólnie z Radiem Września przeprowadziła akcje na drogach naszego miasta. Przedsięwzięcie miało na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na drogach. W ostatnim czasie odnotowujemy dużą ilość zdarzeń drogowych w tym także zdarzeń śmiertelnych.

 

"Bezpieczna droga na święta - bezpieczna droga z Radiem Września” to akcja przeprowadzona wspólnie z lokalną rozgłośnią radiową. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni w dniu 22 grudnia br. wspólnie z Marią Kaczorowską dziennikarką Radia Września patrolowali drogi naszego miasta.

Akcja miała na celu uświadomienie użytkownikom dróg żeby w okresie przedświątecznym zachować daleko idącą rozwagę podczas wyjazdów. Ponieważ ciągły pośpiech, zwłaszcza na drodze może doprowadzić do tragedii. W ostatnim czasie odnotowujemy na terenie naszego powiatu dużą ilość zdarzeń drogowych w tym także zdarzeń śmiertelnych.

Podczas rutynowych kontroli policjanci zwracali uwagę kierowcom ale także i pieszym jakie są najczęstsze przyczyny wypadków. Każda z osób, która wzięła udział w działaniach prewencyjnych stwierdzała, że takie akcje są potrzebne, ponieważ wiele osób na okresie świąt wyjeżdża do swoich rodzin. A czasami warto na chwile się zatrzymać i powiedzieć sobie - „wolniej znaczy bezpieczniej”.

Ładowanie odtwarzacza...
1.8 MB