Półkolonia w Pyzdrach - Prewencja - KPP Września

Półkolonia w Pyzdrach

Data publikacji 26.02.2018

Wrzesińscy policjanci przeprowadzili zajęcia w ramach zorganizowanych półkolonii dla dzieci z Pyzdr. Podczas spotkań mundurowi omówili kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Niespodzianką dla dzieci był pokaz zabezpieczenia śladów.

 

W Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach zostały zorganizowane dla dzieci półkolonie w ramach trwających ferii zimowych. Dla uczestników zaplanowano bardzo dużo atrakcji i ciekawych zajęć.

Do całokształtu zajęć we wtorek 20 lutego br. wpisali się także policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni oraz dzielnicowi z Posterunku Policji w Pyzdrach. Wizyta mundurowych gości była związana z przeprowadzeniem pogadanki na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W trakcie spotkania policjanci poruszyli kwestie korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych w tym przypadku konkretnie nawiązali do rzeki Warty. Przypomnieli dzieciom, że nigdy nie możemy być pewni co do grubości lodu. Zamarznięta rzeka jest bardzo niebezpieczna. Podczas pogadanki namawiali dzieci do korzystania z przygotowanych lodowisk na obiektach miejskich.

Dodatkowym wątkiem prelekcji było powtórzenie uczestnikom półkolonii numerów alarmowych oraz jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi żeby mógł wysłać odpowiednią pomoc. Nie była zaskoczeniem doskonała wiedza dzieci, głośno i wyraźnie powiedziały cały schemat od początku do końca. Zaczynając od wybrania odpowiedniego numeru oraz przekazania niezbędnych informacji: co się stało, gdzie się stało i u kogo się stało.

Na zakończenie odbywających się w Pyzdrach półkolonii, czyli w piątek 23 lutego br. wrzesińscy policjanci przygotowali niespodziankę dla dzieci. Na spotkanie zabrali ze sobą walizkę technika kryminalistyki. Uczestnikom zostały pobrane odciski palców oraz pokazano jak się zabezpiecza ślady na miejscu zdarzenia.