Szkolenie dla pedagogów w Czeszewie - Prewencja - KPP Września

Szkolenie dla pedagogów w Czeszewie

Data publikacji 12.03.2018

Policjanci wspólnie z Sanepidem przeprowadzili szkolenie dla pedagogów w Czeszewie. Podczas spotkania prelegenci starali się przedstawić oraz poruszyć najważniejsze kwestie dotyczące pojawiającego się problemu uzależnień.

 

W Samorządowej Szkole Podstawowej w Czeszewie odbyło się szkolenie dla grona pedagogicznego w zakresie rozpoznawania i przeciwdziałania różnym formom uzależnień. Przedmiotowe spotkanie z nauczycielami zostało zorganizowane 5 marca br. i uczestniczyło w nim 23 pedagogów.

Kwestiami merytorycznymi zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni oraz przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrześni. Podczas szkolenia prelegenci starali się przedstawić oraz poruszyć najważniejsze kwestie dotyczące uzależnień.

Dzięki takiej formie współpracy z placówkami oświatowymi jesteśmy w stanie minimalizować ryzyko uzależnień po przez poszerzanie świadomości wśród młodzieży o ich negatywnych skutkach. W trakcie prelekcji została zaprezentowana walizka drug-box, w której znajdują się atrapy środków odurzających oraz dopalaczy.