Bezpieczne wakacje - Prewencja - KPP Września

Bezpieczne wakacje

Data publikacji 19.06.2018

Policyjne Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odwiedzili uczniowie wrzesińskiej szóstki. Głównym celem spotkania była prelekcja na temat właściwych zachowań podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że może ona być niebezpieczna i nieprzewidywalna.

 

W związku ze zbliżającymi się tegorocznymi wakacjami policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni przeprowadzają prelekcje w szkołach w ramach programu „Bezpieczne wakacje 2018”. Jedną ze szkół, które odwiedziły 12 czerwca br. mundurowych w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa była Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 z Wrześni.

Policjanci podczas prelekcji głównie omówili kwestie dotyczące właściwego zachowania się podczas wypoczynku nad wodą. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, że woda może być niebezpieczna i bardzo nieprzewidywalna.

W trakcie pobytu nad wodą dzieci nie powinny oddalać się od swojego miejsca leżakowania, ponieważ bardzo łatwo można się zgubić. A kiedy stajemy w obliczu takiej sytuacji każdy koc wygląda tak samo. Przekazano młodzieży, że jedyną możliwością wyjścia z tej sytuacji to zgłoszenie się do ratownika.

Na zakończenie uczniowie wrzesińskiej szóstki zwiedziły policyjny radiowóz. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyło się miejsce kierowcy i możliwość uruchomienia sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Na pożegnanie mundurowi życzyli wszystkim udanego ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.