Półkolonia na komendzie - Prewencja - KPP Września

Półkolonia na komendzie

Data publikacji 06.08.2018

Uczestnicy wrzesińskich półkolonii odwiedzili policjantów. Została przeprowadzona pogadanka w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Na zakończenie spotkania zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.

W Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa w środę 1 sierpnia od godziny 10:00 odbyło się spotkanie policjantów z dziećmi, które uczęszczają na półkolonie. Zostały one zorganizowane przez Gminę Września.

 

Podczas przeprowadzonej pogadanki mundurowi poruszyli tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Pierwsza omówiona została kwestia kontaktów z osobami obcymi. Pomimo tego, że uczestnicy półkolonii doskonale wiedzieli jak się zachować w stosunku do obcych to i tak trzeba omawiać i poruszać takie tematy.

 

Będąc na Komendzie Powiatowej Policji we Września obowiązkowo zostały dzieciom przypomniane numery telefonów alarmowych oraz szablon rozmowy podczas zgłoszenia. Dzieci bardzo ładnie wręcz wykrzyczały wszystkie 4 numery alarmowe i pamiętały co trzeba powiedzieć dyżurnemu jak coś się stanie. Mundurowi podkreślają, że niezbędne są informacje: co się stało, gdzie się stało i u kogo się stało.

 

Policjanci omówili także właściwe zachowania podczas wypoczynku nad wodą w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wybierając miejsce wypoczynku oraz kąpieli zawsze wybierajmy plaże strzeżone gdzie są ratownicy. Drugą poradą jest, że dzieci nie powinny oddalać się od swoich rodziców będąc na plaży, ponieważ szybko gubią orientacje i w takiej sytuacji każdy koc wygląda tak samo. Jeśli dziecko się zgubi powinno szukać pomocy u ratownika. Dzieci nie powinny pod żadnym pozorem samemu wchodzić do wody.

 

Za zaangażowanie i aktywność na zajęciach policjanci w nagrodę dzieciakom pokazali radiowóz oraz pokój dla osób zatrzymanych. Na zakończenie i na pamiątkę zostało zrobione wspólne zdjęcie.