Wizyta policjantów w przedszkolu Grzybek - Prewencja - KPP Września

Wizyta policjantów w przedszkolu Grzybek

Data publikacji 19.09.2018

Wrzesińscy policjanci zostali zaproszeni do Niepublicznego Przedszkola Grzybek w Sokołowie i Kleparzu żeby porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w rozmowie z policjantem, niejednokrotnie wręcz zaskakując swoją wiedzą.

 

Dyrekcja oraz grono wychowawców z Przedszkola Niepublicznego Grzybek w Sokołowie oraz w Kleparzu zaprosiła policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni żeby przeprowadzili oni pogadankę z przedszkolakami. Zajęcia odbyły się w dniach 14 i 19 września br.

Celem wizyty mundurowych było przekazanie dzieciom zasad w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady zachowania jakie obowiązują podczas korzystania z drogi. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w rozmowie z policjantem, niejednokrotnie wręcz zaskakując swoją wiedzą.

W trakcie zajęć zostały przypomniane reguły właściwego przechodzenia przez „pasy”, czyli dokładne rozejrzenie się w lewo, prawo i jeszcze raz w lewo. Dodatkowo dzieci powinny podnosić rękę do góry, ponieważ zwiększa to ich bezpieczeństwo.

Przy użyciu miarki policjanci pokazali uczniom ile im brakuje do granicy wzrostu 150 centymetrów czy do wzrostu od którego nie będą musieli jeździć w fotelikach. Na zakończenie prelekcji dzieci skorzystały z możliwości obejrzenia policyjnego radiowozu.