W Orzechowie - kręcą bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny - Prewencja - KPP Września

W Orzechowie - kręcą bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny

Data publikacji 05.10.2018

W festynie, który odbył się 26 września w Orzechowie wzięli udział wszyscy pierwszoklasiści z gminy Miłosław. Gościem specjalnym imprezy był „sierżant Pyrek”. Zrealizowane zajęcia wpisują się w program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny”.

 

W piątek 26 września br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni odwiedzili uczniów z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowie. Odbiorcami spotkania były także dzieci z gminy Miłosław chodzące do pierwszej klasy.

W czasie imprezy dzieci brały udział w konkursach i zabawach, prezentując jednocześnie zdobytą podczas zajęć wiedzę o bezpieczeństwie. Gościem specjalnym piątkowego spotkania był „sierżant Pyrek”, który w finale wręczył wszystkim uczestnikom nagrody oraz „dyplomy bezpiecznego pieszego”. Była to już 14 edycja spotkania z najwyższym policjantem w Wielkopolsce.

Policjanci omówili tematy dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Celem pogadanki było wpojenie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego właściwych, bezpiecznych nawyków w drodze do i ze szkoły. Prelekcje poprowadził Kierownik Posterunku Policji w Miłosławiu asp. szt. Przemysław Teodorczyk. Zrealizowane zajęcia wpisują się w program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny”.

Organizatorem festynu była Szkoła w Orzechowie, natomiast współorganizatorami była: Komenda Powiatowa Policji we Wrześni oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miłosławiu. Zajęcia zostały także przygotowane dla młodzieży klas 7, 8 i ostatnich roczników gimnazjalnych. Z uczniami poruszono bardzo ważną kwestie czyli odpowiedzialność prawną nieletnich.