„Dzień odblasków” - Aktualności - KPP Września

Aktualności

„Dzień odblasków”

Data publikacji 26.01.2017

W dniu 25 stycznia 2017 r. na terenie powiatu wrzesińskiego została przeprowadzona akcja Komendy Powiatowej Policji we Wrześni pod kryptonimem „Dzień odblasków”. Głównym celem przeprowadzenia tego przedsięwzięcia była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze.

Podczas trwania akcji funkcjonariusze Policji wylegitymowali 38 pieszych i kierowców, którym wręczali elementy odblaskowe oraz zapachy samochodowe przypominające o zwróceniu szczególnej uwagi na pieszych.

 

Funkcjonariusze Policji podczas kontroli uświadamiali pieszym oraz kierującym jakie są ich obowiązki zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa jakie dają elementy odblaskowe umieszczone na ich ubraniach. Informowano kierowców o zwróceniu szczególnej uwagi na pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym. Każdy z nich otrzymał przynajmniej jeden element odblaskowy w postaci kamizelki bądź zawieszki zapachowej przypominającej o tym, że pieszy to też uczestnik ruchu drogowego.

 

Przeprowadzona akcja znacząco może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, każdy odblask umieszczony na ubraniu zauważalny jest już w odległości ok. 150 metrów od nadjeżdżającego pojazdu.

 

  • odblaski #2
  • odblaski #3
  • odblaski #4