Wspólnie dla bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Września

Aktualności

Wspólnie dla bezpieczeństwa

Data publikacji 22.02.2018

Odbyły się ponadpowiatowe działania w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu wrzesińskiego. Policjanci z Wrześni z Gniezna oraz ze Środy Wielkopolskiej patrolowali wspólnie drogi naszego powiatu. Celem działań jest przekazanie uczestnikom ruchu drogowego zasad w zakresie bezpiecznego i rozsądnego poruszania się po drogach.

 

Na drogach województwa wielkopolskiego w ostatnim okresie odnotowujemy bardzo dużą ilość zdarzeń drogowych. Zaczynając od kolizji kończąc niestety na wypadkach w których wiele osób ponosi śmierć.

Przyczynami tych nieszczęśliwych i tragicznych w skutkach zdarzeń jest najczęściej nie stosowanie się do ograniczeń prędkości a wręcz świadome ich przekraczanie. Dodatkowo do głównych przyczyn możemy zaliczyć: niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Jednak nie możemy także zapomnieć o negatywnych i niewłaściwych zachowaniach niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wymienione czynniki mają charakter bardzo złożony i w zależności od rejonu różnorodnie kształtuje się ich nasilenie. W związku z tym w celu poprawy stanu bezpieczeństwa przeprowadzone zostały działania ponadpowiatowe. W przedmiotowe przedsięwzięcie wspólnie z wrzesińskimi policjantami drogi naszego powiatu patrolowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Gniezna oraz ze Środy Wielkopolskiej.

Podczas trwania akcji w dniu 21 lutego br. policjanci skontrolowali łącznie 52 pojazdy oraz ujawnili 47 wykroczeń. Za popełnione wykroczenia nałożonych zostało 47 mandatów karnych za przekroczenie prędkości jazdy aż 42 mandaty. Zostały zatrzymane 3 dowody rejestracyjne oraz 1 prawo jazdy z uwagi na upłynięcie terminu ważności.