KPP Września

Ważne linki

 1. KWP - Nie czekaj, zadzwoń już dziś

  Właśnie dziś ostatni dzień stycznia, a Ty jeszcze nie zdecydowałeś/aś? Nie czekaj, zadzwoń już dziś! 1️⃣9️⃣ 9️⃣9️⃣7️⃣

 2. Policjanci odzyskali BMW skradzione w Niemczech

  Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wrześni odzyskali skradziony samochód osobowy o wartości ponad 300 tysięcy złotych oraz zatrzymali 60-letniego obywatela Litwy.

 3. MIT: Najbezpieczniej jest na prostej drodze?

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

 4. MALI EINSTEINI Z WIZYTĄ U POLICJANTÓW

  Podopieczni Przedszkola Mali Einsteini odwiedzili policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. Spotkanie z mundurowymi związane było z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Mundurowi zwrócili także uwagę na kontakty z osobami, których dzieci nie znają. Przypomniane zostało, że pod żadnym pozorem nie wolno od takich osób brać na przykład słodyczy oraz nie wolno otwierać im drzwi. Na zakończenie wizyty w komendzie przedszkolaki skorzystały z okazji i zobaczyły policyjny areszt oraz radiowóz.

 5. ZWYCIĘSTWO OFICERA DYŻURNEGO WRZESIŃSKIEJ POLICJI

  Podkomisarz Jonasz Stramczewski z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni pojedzie na Ogólnopolski Turniej Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji do Katowic. W eliminacjach na szczeblu wojewódzkim był bezkonkurencyjny. Pokonał kilkudziesięciu konkurentów, zyskując tym samym tytuł najlepszego dyżurnego z Wielkopolski.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze kradną życie
Nie odwracaj wzroku
Głuchoniemi
Policjant, który mi pomógł
ASY BEZPIECZEŃSTWA | Wybierz Dzielnicowego Roku!
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Wrzesiński rower - bezpieczny rower
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Ochrona prawna funkcjonariuszy

Najczęściej czytane

 1. Uroczysta zbiórka

  W Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odbyły się obchody garnizonu wrzesińskiego z okazji Święta Policji 2020. Podczas uroczystej zbiórki zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie.

 2. Ukradł ponad 300 litrów oleju napędowego

  Policjanci pionu kryminalnego rozpracowali złodzieja paliwa, który podjechał na stację autem na kradzionych tablicach rejestracyjnych. Ukrywał się 6 miesięcy aż w końcu został zatrzymany. Sprawca przyznał się do kradzieży. Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 3. Posiadał przy sobie ponad 40 gram narkotyków

  Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali młodego mężczyznę, który posiadał przy sobie susz roślinny. 17-latek został umieszczony w policyjnym areszcie. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 4. Poszukiwani - zatrzymani

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zatrzymali 10 poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. 9 mieszkańców powiatu wrzesińskiego oraz jeden powiatu słupeckiego trafili do zakładów karnych.

 5. Amfetamina w mieszkaniu

  Wrzesińscy policjanci z Wydziału Prewencji w trakcie interwencji dotyczącej zakłócenia ciszy nocnej ujawnili w mieszkaniu amfetaminę. Mężczyzna otrzymał prokuratorski zarzut posiadania substancji psychotropowych. Teraz grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 6. Uroczysta zbiórka

  W Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odbyły się obchody garnizonu wrzesińskie go z okazji tegorocznego Święta Policji. Podczas uroczystej zbiórki zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie, wyróżnienia oraz odznaczenia. Komendant Powiatowy Policji we Wrześni został mianowany na stopień inspektora policji.

 7. Włamali się do sklepu

  Wrzesińscy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców, którzy włamali się do jednego ze sklepów na Osiedlu Tysiąclecia. W wyniku swojego przestępczego działania spowodowali straty w wysokości ponad 7 tysięcy złotych.

 8. Ukradł 18 kołpaków

  Wrzesińskie osiedla zostały odwiedzone przez 46-letniego mieszkańca Poznania, który ukradł z nich kołpaki samochodowe. Wartość start wyniosła ponad 3 tysiące złotych. Mężczyźnie zostały postawione zarzuty kradzieży.

 9. Narkotyki w samochodzie

  Policjanci prewencji zatrzymali 3 osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające oraz substancje psychotropowe. Pełnoletni mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Nieletniego policjanci przekazali jego rodzicom. Sprawa swój finał będzie miała w sądzie.

 10. Papierosy bez akcyzy

  Działania wrzesińskich kryminalnych przyczyniły się do wyeliminowania nielegalnego towaru, który jakby trafił na rynek spowodowałby uszczuplenie skarbu państwa na kwotę ponad 45 tysięcy złotych. Mieszkanka Wrześni usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa karnoskarbowego. Teraz kobiecie grozi kara finansowa oraz do 3 lat pozbawienia wolności.