KPP Września

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze kradną życie
Nie odwracaj wzroku

Najczęściej czytane

 1. Odprawa roczna

  W Komendzie Powiatowej Policji we Wrześni odbyła się roczna odprawa służbowa podsumowująca pracę wrzesińskich policjantów. W odprawie uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, który podsumował dokonania naszych policjantów w roku 2016 i przedstawił priorytety działań na rok bieżący.

 2. Halowy turniej piłki nożnej za nami

  Wrzesińscy policjanci wspólnie z przedstawicielami urzędów oraz strażakami rozegrali halowy turniej piłki nożnej. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła reprezentacja wrzesińskiego starostwa. Celem sobotnich zawodów było propagowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie aktywności sportowej.

 3. KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ-PODSUMOWANIE

  Od 20 września 2016 roku Krajowa Mapa Zagrożeń i Bezpieczeństwa działa na terenie województwa wielkopolskiego. Program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, mające służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. W powiecie wrzesińskim do końca 2016 roku zanotowano 258 zgłoszeń od obywateli dot. zagrożeń bezpieczeństwa. Policjanci po sprawdzeniu zgłaszanych problemów potwierdzili zasadność 33 przypadków.

 4. Był pijany i posiadał narkotyki

  Nietrzeźwy 37-latek stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu we krwi, ponadto posiadł przy sobie narkotyki. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 5. Dwie strony sieci

  Wrzesińscy policjanci rozmawiali z młodzieżą gimnazjalną na temat zagrożeń wynikających z nie właściwego korzystania z internetu. W prelekcjach zostały poruszone także kwestie odpowiedzialności prawnej za tak zwaną cyberprzestępczość.

 6. Dzielnicowi pomagali bezdomnym

  Wrzesińscy Dzielnicowi skontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych. Akcja miała na celu uświadomienie osobom zagrożonym tym zjawiskiem, że jest przygotowana dla nich pomoc. Policjanci apelują nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych.

 7. Oszuści wciąż zagrażają bezpieczeństwu naszych dziadków

  Tajemnicze telefony od osób podających się za krewnych czy policjantów do ludzi starszych z prośbą o pożyczenie pieniędzy, to już klasyczna metoda wyłudzeń stosowana przez oszustów. Wprawdzie wielu seniorów nie daje się oszukać, jednak problem wciąż dotyczy znacznej ich części. Zbliżają się dni Babci i Dziadka. Warto przy okazji spotkań w gronie rodziny poruszyć ten temat i ostrzec najbliższych, jak mogą uchronić się przed oszustami.

 8. Zamówili pizze a potem dokonali rozboju

  Policjanci z Wydziału Prewencji wrzesińskiej komendy zatrzymali trzech sprawców rozboju dokonanego na 20-latku zatrudnionym jako kierowca w lokalu gastronomicznym. Decyzją Prokuratury został zastosowany wobec mężczyzn 3-miesięczny areszt tymczasowy.

 9. Komunikat Biura Ruchu Drogowego KGP

  Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji odnosi się do doniesień medialnych na temat zmian w przepisach dla kierowców.

 10. Ukradł drewno - został zatrzymany

  Natychmiastowe działanie wrzesińskich kryminalnych przyczyniło się do zatrzymania sprawcy kradzieży drewna. Wartość strat wyniosła 800 złotych. 47 latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.