KPP Września

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze kradną życie
Nie odwracaj wzroku
Głuchoniemi
Policjant, który mi pomógł
ASY BEZPIECZEŃSTWA | Wybierz Dzielnicowego Roku!
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Wypadek w Tarnowej

  W środowe popołudnie w Tarnowej doszło do wypadku w którym 42-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego śledztwa. Policjanci apelują o daleko idącą ostrożność na drodze.

 2. Papierosy i alkohol bez akcyzy

  Działania wrzesińskich policjantów przyczyniły się do ujawnienia na terenie jednej z posesji w Pyzdrach ponad 37 tysięcy sztuk papierosów oraz 115 litrów alkoholu. Nielegalny towar został zabezpieczony. 63-letni mieszkaniec Pyzdr usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa karnoskarbowego. Teraz mężczyźnie grozi kara finansowa oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

 3. Na wolnym zatrzymał złodzieja

  Policjant z wrzesińskiego Wydziału Kryminalnego w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawce kradzieży samochodu marki BMW. Podczas zatrzymania miłośnik cudzego mienia niegroźnie potrącił policjanta. 25-letniemu mieszkańcowi Swarzędza grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 4. Piknik służb mundurowych

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wzięli udział w pikniku służb mundurowych, który odbył się na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. Celem przedsięwzięcia było promowanie kierunków kształcenia w liceach o profilach mundurowych.

 5. Narkotyki w samochodzie i w domu

  Policjanci z Wrześni podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Kolejne środki odurzające zabezpieczono w ich mieszkaniach. Mężczyzna i kobieta usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo narkotykowe ustawa przewiduje karę do 3 lat więzienia.

 6. Koleżeński rozbój

  Policjanci z Posterunku w Pyzdrach wspólnie z wrzesińskimi kryminalnymi zatrzymali dwóch sprawców rozboju dokonanym na 20-latku. Podczas przeszukania policjanci ujawnili środki odurzające. Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

 7. Zostań dawcą szpiku

  W Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odbyło się spotkanie z przedstawicielami fundacji DKMS. Celem przedsięwzięcia było przeprowadzenie procedury rejestracji wśród mundurowych, jako przyszłych dawców szpiku kostnego. Spotkanie zorganizowali wrzesińscy policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy.

 8. Zabezpieczyli ponad 240 gramów amfetaminy

  Wrzesińscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał ponad 240 gramów amfetaminy oraz 14 tabletek extazy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

 9. Zasłużona emerytura policyjnych psów

  W Posterunku Policji w Miłosławiu odbyło się przekazanie wrzesińskich psów służbowych na rzecz Stowarzyszenia „Zakątek Weteranów”. Amant i Bajka po 10-letniej służbie we wrzesińskiej policji odeszły na zasłużoną emeryturę.

 10. Suzuki w rękach policjantów

  Policjanci z Posterunku Policji w Miłosławiu odzyskali skradzione Suzuki Bandit. Do przestępstwa doszło na terenie Czerniejewa. Wartość strat została oszacowana na ponad 5 tysięcy złotych. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.