Dopalacze  czym są i jak działają - Aktualności - KPP Września

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dopalacze  czym są i jak działają

Data publikacji 12.09.2016

001 W  Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odbyło się szkolenie z zakresu dopalaczy – czym są i jak działają. Środowe spotkanie zostało przygotowane dla osób zajmujących się  przeciwdziałaniem demoralizacji oraz zagrożeniom i wykluczeniem społecznym dzieci i młodzieży.
 
 
 
W środę 7 września br. w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa w Komendzie Powiatowej Policji we Wrześn odbyło się szkolenie pod hasłem „Dopalacze” - czym są i jak działają”.


Szkolenie zostało przygotowane dla kuratorów zawodowych oraz społecznych Sądu Rejonowego we Wrześni, dla wychowawców Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie, funkcjonariuszy Straży Miejskiej we Wrześni, pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrześni, Świetlicy Środowiskowej we Wrześni, Poradni Psychologiczno Pedagogicznej we  Wrześni oraz Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu, Filia we Wrześni.


Swoją wiedzą z uczestnikami szkolenia podzielili się: policjant reprezentujący Wydział Prewencji wrzesińskiej komendy, przedstawicielka Sanepidu we Wrześni oraz lek. med. Eryk Matuszkiewicz ze Szpitala im. F. Raszei z Poznaniu.


Podczas szkolenia dla osób zajmujących się przeciwdziałaniem demoralizacji oraz zagrożeniom i wykluczeniem społecznym dzieci i młodzieży zostały zaprezentowane filmy pokazujące wyniszczające działanie dopalaczy. Policjanci przygotowali również gadżety, które są ściśle związane z powstającym uzależnieniem na przykład: młynki, lufki.


Dodatkowo na sali uczestnicy szkolenie mogli zapoznać się z walizką drug-box w której znajdują się pokazowe narkotyki. Dzięki takiej formie szkolenia osoby biorące udział w szkoleniu miały okazję zobaczyć jak wyglądają i w jakiej postaci mogą występować narkotyki oraz dopalacze.
 
 
{galeria}2016/wrzesien/dopalacze{/galeria}