Bezpieczne ferie - Prewencja - KPP Września

Bezpieczne ferie

Data publikacji 27.01.2017

Ferie tuż tuż więc, policjanci z Wrześni przygotowują dzieci do bezpiecznego spędzenia wolnego czasu podczas ferii zimowych. W trakcie spotkań w szkołach mundurowi przypominają podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku w trakcie zimowych zabaw.

Każda okazja jest dobra, by uczyć się bezpiecznych zachowań. Taką okazją były odwiedziny w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 we Wrześni.

    Warunki atmosferyczne sprzyjają zabawom i aktywnemu spędzaniu wolnego czasu na dworze, gdy za oknem panuje półmrok. Dlatego policjanci prowadząc spotkanie przypominali o obowiązku noszenia odblasków, które zwiększą ich bezpieczeństwo nawet podczas zabaw na śniegu.

    Informowano uczestników spotkania, że zabawy na śniegu są fajną frajdą, nie zawsze jednak bezpieczną. Funkcjonariusze przestrzegali uczniów przed rzucaniem śnieżnymi kulkami w przejeżdżające pojazdy ponieważ mogłoby to doprowadzić do poważnych w skutkach konsekwencji.

    Kolejnym elementem prelekcji były zabawy na lodzie oraz tak lubiane przez dzieci kuligi. Przestrzegano dzieci, jakie zagrożenie niesie za sobą jazda na sankach za pojazdem mechanicznym. Przestrzegano przed unikaniem ciągów komunikacyjnych jako miejsce do zabawy.

    Dzieci słuchały oraz brały aktywny udział w prelekcji, same wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa. Policjanci wskazali miejsca gdzie dzieci z powiatu wrzesińskiego mogą bezpiecznie, aktywnie i przyjemnie spędzić ferie zimowe.