Musztra w klasach mundurowych - Prewencja - KPP Września

Musztra w klasach mundurowych

Data publikacji 02.10.2017

Wielkimi krokami zbliża się ślubowanie klas mundurowych we wrzesińskim rolniku. W związku z tym policjanci przeprowadzili szkolenie z musztry. Celem zajęć było jak najlepsze przygotowanie młodzieży do tego wyjątkowego dnia.

 

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr. Romana Abrahama we Wrześni w dniu 29 września br. odbyły się zajęcia z musztry. Przedmiotowe szkolenie było dla młodzieży wstępnym przygotowaniem oraz treningiem przed ślubowaniem klas mundurowych, które odbędzie się 6 października br. na stadionie szkoły.

Mentorem musztry dla uczniów liceum policyjnego i wojskowego w piątkowy poranek stał się policjant z rewiru dzielnicowych wrzesińskiej komendy. Jego głównym zadaniem było przygotowanie młodzieży do nadchodzącego ślubowania.

Podczas szkolenia młodzież z klasach o profilu policyjnym i wojskowym się nie oszczędzała oraz słuchała wydawane polecenia przez prowadzącego musztrę. Widać było, że adeptom klas mundurowych także zależy aby ten wyjątkowy dzień wyszedł jak najlepiej, żeby został zapamiętany na lata.