Profilaktyczna noc na komendzie - Prewencja - KPP Września

Profilaktyczna noc na komendzie

Data publikacji 17.06.2019

Wrzesińscy policjanci zorganizowali „Profilaktyczną noc na komendzie”. W przedsięwzięciu udział wzięły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Bajka. Dla dzieciaków policjanci przygotowali mnóstwo atrakcji. Jedną z nich była zabawa w policyjnego detektywa.

 

W piątek 14 czerwca br. od godziny 18:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wspólnie z Niepublicznym Przedszkolem Bajka we Wrześni zorganizowali noc profilaktyczną na komendzie. Specjalnymi gośćmi w tym dniu były dzieci uczęszczające do wrzesińskiej Bajki.

Dla milusińskich zostało przygotowane wiele atrakcji. Na dobry początek nocy profilaktyki, dzieci przywitała maskotka Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek. Podczas spotkania z najwyższym policjantem w wielkopolskie omówione zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Ponadto mundurowi przypomnieli dzieciom o właściwych zachowaniach podczas letniego wypoczynku nad wodą w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Kolejną atrakcją dla przedszkolaków była możliwość zajęcia miejsca za kierownicą policyjnego radiowozu. Następnie dzieci zostały zaproszone do plenerowej zabawy w policyjnego detektywa, polegającej na przeprowadzeniu śledztwa mającego na celu odnalezienie fragmentów specjalnie przygotowanej układanki. Nasi mali funkcjonariusze spisali się doskonale i odszukali wszystkie ukryte elementy gry z których powstało hasło: NOC PROFILAKTYKI.

Po wyczerpujących zajęciach plenerowych najmłodsi policjanci zostali zabrani do pracowni technika kryminalistyki, który pokazał im w jaki sposób ściąga się odciski linii papilarnych-odciski paluszków. Na pamiątkę każdy otrzymał swoja kartkę z odciskami.

Dla urozmaicenia wizyty przedszkolaków na wrzesińskiej komendzie policjanci wyświetlili film animowany po którym mali detektywi grzecznie poszli spać. Dzieciaki przespały spokojnie całą noc, by z samego rano wstać pełni energii i uśmiechu. Po pysznym śniadaniu swoje pociechy odebrali rodzice.