Autobus w rowie - Aktualności - KPP Września

Aktualności

Autobus w rowie

Data publikacji 08.11.2017

Na drodze między Czeszewem a Orzechowem doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autobusu przewożącego dzieci szkolne. Pojazd wjechał do rowu gdzie przewrócił się na prawy bok. W autobusie podróżowało 36 osób z czego 7 zostało zabranych do szpitala.

 

Po godzinie 14:00 we wtorek 7 listopada br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem autobusu przewożącego dzieci szkolne. Z przekazanych informacji wynikało, że pojazd przewrócił się i leży w przydrożnym rowie.

Ze wstępnych okoliczności zdarzenia wynikało, że 70-letni kierujący autobusem marki Setra z nieustalonych przyczyn na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie doszło do przewrócenia autobusu na prawy bok.

Przyczyny nie są na chwile obecną dokładnie ustalone i będą one głównym wątkiem w toku przeprowadzonego dochodzenia. Z przebiegu zdarzenia można stwierdzić jednak, że 70-latek prowadził autobus w taki sposób, że nie był w stanie nim wyhamować przed rowem.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, policyjni technicy, którzy zbierali i zabezpieczali ślady a także strażacy i ratownicy medyczni. Decyzją medyków 7 osób zostało zabranych do szpitali we Wrześni , Jarocinie i w Poznaniu. W autobusie podróżowało 36 osób.